مشکلات جامعه ناشی از تجمل‌گرایی و چشم و هم‌چشمی‌های بیهوده است

مشکلات جامعه ناشی از تجمل‌گرایی و چشم و هم‌چشمی‌های بیهوده است...
rasekhoon.net ۱۳۹۲/۰۴/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Rasekhoon.net، #آیت_الله، #الله، #امام، #امام_خمینی، #حرم، #حضرت، #خدا، #خمینی، #راسخون، #رمضان، #زندگی، #شبستان، #قرآن، #مکارم_شیرازی

به گزارش راسخون ، ایشان با بیان این که سعادت جاویدان با زندگی تجملاتی و تشریفاتی جمع و محقق نمی شود ، تصریح کردند: این آیات هرچند درباره همسران حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) نازل شده است ، اما منحصر به زنان آن حضرت نیست و پیام های بسیاری دارد.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآورشدند: زندگی تجملاتی سه عیب بزرگ دارد ، نخست این که بدست آوردن آن از راه حلال مشکل و گاهی محال است ، ‌ عیب دوم غفلت از خدا است؛ انسانی که به دنبال زندگی مادی و جمع کردن زرق و برق دنیوی است از یاد و نام خدا غافل می شود.

معظم له خاطرنشان کردند: سومین عیب زندگی های تجملاتی این است که دل محرومان و افراد مستضعف را به درد می آورد؛ برخی از افراد دوست دارند مال و اموال خود را به رخ دیگران بکشند.

ایشان با یادآوری احادیثی تصریح کردند: برخی از زندگی های دنیوی مورد تایید و سفارش است ، امام سجاد(علیه السلام) در حدیثی می فرمایند دنیا به دو گونه است ، یک زندگانی ساده و آبرومندانه که نیازمند دیگران نباشیم ، ‌ این نوع زندگانی پسندیده است ، اما دنیایی که مملو از تشریفات و اسراف و تبذیر باشد ملعون است. آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پنجمین روز از ماه مبارک رمضان در ادامه سلسله نشست های تفسیر موضوعی قرآن کریم در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(علیه السلام) ، به تفسیر آیات 28 و 29 سوره مبارک احزاب پرداخت....

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تيرباران "طيب حاج رضايي" و برادرش "اسماعيل رضايي" به جرم دفاع از امام ...
rasekhoon.net 03/11/1963 تاریخ
تیرباران "طیب حاج رضایی" و برادرش "اسماعیل رضایی" به جرم دفاع از امام خمینی(ره) (1342ش) شهید حاج اسماعیل رضایی و شهید طیب حاج رضایی، از بارفروشان میدا...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»

نقویان: ما در جامعه خودمان امیر کبیر هایی را خفه کردیم/شاه قجری رگ او ...
entekhab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ سیاست
نقویان به عنوان یک روحانی محبوب که در دوره ای در کنار حجت الاسلام پناهیان دو سخنران معروف تهران بودند، این روزها کمتر با سخنرانی های به روز و همراه اش...ادامه مطلب»

سهم هاشمی رفسنجانی از صادرات پسته چقدر است؟ ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ اقتصاد
اقتصاد ایران آنلاین: او سومین پسر یک خانواده روستایی است. پدرش پیشه کشاورزی دارد. اما بیل برنمی دارد که روی زمین ها کار کند. اهل کتاب و قرآن است، مثل ...ادامه مطلب»

عاشوراییان در سوگ آفتاب ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ اخبار
روز عاشورا روز مصیبت و حزن ائمه اطهار(ع) است و این دل های نا آرام شیعیان و عزاداران حسینی است که حال و روز دیگری دارند و تلاش می کنند، علاوه بر ذکر مص...ادامه مطلب»


EOF