شما بگویید: در آخرین روز زندگیتان چکار خواهید کرد؟

شما بگویید: در آخرین روز زندگیتان چکار خواهید کرد؟ ...
khabareno.com ۱۳۹۳/۰۱/۲۷ فرهنگ

کلیدواژه ها:#امام، #امام_علی، #امت، #انی، #ایل، #بگ، #خان، #خدا، #خور، #رم، #زند، #زندگی، #سیا، #شل، #طنز، #قرآن، #مانی، #مرو، #میر، #نبو، #هما، #همت، #هند، #وین، #گون، #یک_روز_دیگر

اگر امروز آخرین روز زندگیمان باشد چه؟ اگر خوابیدیم و بیدار نشدیم چه؟ واقعا اگر یک روز از زندگیت باقی مانده باشد چه کار میکنی؟
گاهی اوقات در زندگی اتفاقاتی می افتد که در عین سادگی تأثیر بسیار عمیقی روی ما می گذارد . روزی با دوستی مشغول بگو بخند بودیم و نزدیک زمان امتحانات و از نداشتن وقت گله می کردیم و بر همه فرصت هایی که برای درس خواندن از دست داده بودیم حسرت می خوردیم و قول و قرار می گذاشتیم که ترم بعد چنین می کنیم و چنان می کنیم .

و با وعده اینکه ترم بعد جبران می کنیم خودمان را از همه سهل انگاری هایی که کرده بودیم مبرا کردیم و باز خنده و شوخی ، دوستم گفت: « خدا رو شکر که ترم یعدی هم هست و ترم آخر نیستیم وإلّا به کدام امید می خواستیم زنده بمانیم ... » .

بعد به فکر فرو رفت و گفت واقعا اگر ترم بعدی نبود چه؟ اگر به ترم بعد نرسیدیم و مُردیم چه ؟ اگر امروز آخرین روز زندگیمان باشد چه؟ اگر خوابیدیم و بیدار نشدیم چه؟ و در آخر هم پرسید واقعا اگر یک روز از زندگیت باقی مانده باشد چه کار میکنی ؟

این سۆال چون سوزن در مغز من فرو رفت که وای یک روز خیلی کم است من خیلی کار دارم ، من دل های بسیاری را شکسته ام که نیاز به دلجویی دارد ، من غیبت ها کرده ام ، تهمت ها زده ام ، من محبت های زیادی در دلم دارم و هرگز بروز نداده ام ، مدت هاست می خواستم به پدرم بگویم که چقدر دوستش دارم و می خواهم دستش را ببوسم ، من مدت هاست شاخه ای گل برای مادرم نخریده ام ، من دلم نمی خواهد بمیرم ... واقعا یک روز فرصت کم نیست؟ این بی انصافی است این همه سال هدر دادن را من چطور در یک روز جبران کنم؟

سرم درد گرفت چرا باید این سۆال را از من می پرسید؟ ولی لحظه ای با خودم فکر کردم این دوست ما یک فرضی را مطرح کرد که در هر صورت روزی اتفاق می افتد ، اما من چرا اینقدر به هم ریختم ؟ حضرت عزرائیل که همان یک روز قبل از اینکه به سراغ ما بیاید هم خبر نمی کند وقتی آمد باید برویم اما و اگر هم ندارد ....

تصورش را بکنید در این لحظه ای که من و شما داریم این متن را می خوانیم در گوشه گوشه این جهان چندین نفر دارند جان می دهند آن ها دیگر فرصت ندارند که حتی فکرش را بکنند که ثانیه ای دیگر چه خواهند کرد.

وای یک روز خیلی کم است من خیلی کار دارم ، من دل های بسیاری را شکسته ام که نیاز به دلجویی دارد ، من غیبت ها کرده ام ، تهمت ها زده ام ، من محبت های زیادی در دلم دارم و هرگز بروز نداده ام ، مدت هاست می خواستم به پدرم بگویم که چقدر دوستش دارم و می خواهم دستش را ببوسم ، من مدت هاست شاخه ای گل برای مادرم نخریده ام ، من دلم نمی خواهد بمیرم ... واقعا یک روز فرصت کم نیست؟ این بی انصافی است این همه سال هدر دادن را من چطور در یک روز جبران کنم؟

ترس از مرگ و وحشت از آن در وجود اکثر آدم ها هست ، اما واقعا چرا ما به فکرش نیستیم یا به قول امام علی علیه السلام « چرا غافلیم از کسی که لحظه ای از ما غافل نیست؟ »

دوستی بود که همیشه می ترسید لباسی نشسته داشته باشد یا بدنش کثیف باشد با دقتی وسواس گونه به نظافت خودش و محیط اطرافش اهمیت می داد وقتی از او می پرسیدیم که دلیل این همه دقت چیست ؟ می گفت: « شما تصور کنید همین الان حضرت عزارئیل بیاید و دست ما را بگیرد و ببرد ، آن وقت اگر من کثیف و نامرتب باشم آیا کسی که در غسالخانه مرا خواهد شست نمی گوید عجب آدم چرکی بود؟ یا خانواده و دوستان من در حال عزا بخواهند لباس ها و وسایل مرا جمع کنند آیا درست است که بگویند مرحوم فلانی عجب شلخته ای بود و .... » .

دوست ما می خندید و با لحن طنز گونه ای حقیقتی را می گفت که قرآن کریم و روایات ما بارها و بارها ما را نسبت به آن هشدار داده اند.

حالا شما بگویید اگر فقط یک روز دیگر از زندگیتان مانده باشد و فقط 24 ساعت فرصت داشته باشید و بعد از آن باید به سفر بی بازگشت آخرت بروید چه کارهایی برایتان در اولویت است که می خواهید انجام دهید؟
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تعرفه انواع جراحی های زیبایی در ایران را می دانید؟ ...
seemorgh.com ۱۳۹۳/۰۲/۱۶ سلامت
زیبایی یعنی متناسب بودن... روزگاری ابروهای کمانی، چشم های بادامی درشت، لب های غنچه ای و خالی روی گونه را که با هم جمع می زدند، می شد زیبایی؛ حالا اما...ادامه مطلب»

اعتیادی جدید به نام عرفان ...
jamejamonline.ir ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ فرهنگ
چگونه می‌توان از شر این احساس تنهایی خلاص شد؟ به مهمانی می‌روم؛ با همسرم می‌روم به رستوران؛ با بچه‌هایم بازی می‌کنم؛ دوستانم را به کافه دعوت می‌کنم. ...ادامه مطلب»

انواع رایج مزاحمت در ایران و واکنش زنان ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ فرهنگ
تفاوتش فقط یک نقطه است؛ یک نقطه ناقابل. این که شهروندی از قالب «مراحمت» برای همنوعش خارج شود و اسباب «مزاحمت» او را ایجاد کند؛به طور قطع رفتار عادی و...ادامه مطلب»

قتل ناصر الدین شاه ...
parseed.ir 01/05/1896 تاریخ
ازعوامل مهم درونی جنبش مشروطیت ایران، واقعه قتل ناصرالدین شاه قاجار به دست میرزا رضا کرمانی، در بقعه حضرت عبدالعظیم واقع در شهر ری بود. این واقعه در ج...ادامه مطلب»

روحانی: به عنوان یک حقوقدان اعتراف می کنم کاستی های فراوانی نسبت به حق...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۱/۳۱ سیاست
رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر راه تعالی بانوان و همه انسانها حضرت فاطمه زهرا (س) است، گفت: من به عنوان یک حقوقدان و هم به عنوان رئیس دستگاه اجرایی کشو...ادامه مطلب»


EOF