آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلودگی، #اراک، #اسفند، #ایرنا، #تهران، #خودرو، #محیط_زیست، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #واردات، #پایتخت، #کرج، #یورو

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است
محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین:
قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک ، سبب کاهش میزان آلاینده‌های بنزن ، گوگرد و آروماتیک در هوای شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

به گزارش ایرنا ، عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ضمن اعلام این موضوع و اشاره به گزارش‌های سازمان محیط زیست مبنی بر بهبود کیفیت هوای تهران در مقایسه با سال‌های گذشته ، گفت: آلودگی عمومی شهر تهران ریشه در عواملی مانند تعداد زیاد خودرو ، آلاینده خانگی و صنعتی دارد که همچنان بالا است ، اما میزان سه آلاینده فوق که به شدت سرطان‌زا و بیماری‌زا هستند ، کاهش قابل توجهی یافته است.

بر اساس گزارش سازمان محیط زیست ، هوای شهر تهران نسبت به سال گذشته بهبود یافته به طوری که میزان بنزن هوا از ppb 10 (جزء در میلیارد) در سال گذشته به 3.3 PPb در سال جاری کاهش یافته است.

کاظمی افزود: مجموع بنزن در بنزین تولیدی کشور پس از توزیع بنزین پاک و واردات یورو 4 از حدود 2 درصد با کاهش نیم درصدی به 1.5 درصد می‌رسد.

وی با انتقاد از تست نشدن بنزین توزیعی در کشور ، ادامه داد: پیش از این ، بنزین تولیدی مخلوط می‌شد و قابل ردیابی نبود ، اما این روند تغییر یافته و می‌توان به طور دقیق تاثیر توزیع توقف ریفورمیت از پتروشیمی‌ها و توزیع بنزین پاک در هوا را ارزیابی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: از اسفند ماه سال 92 کل بنزین تولیدی در پالایشگاه اراک در شهرهای تهران ، کرج و اراک توزیع می‌شود که می‌توان تاثیر آن را در بهبود هوای این شهرها مشاهده کرد.

بر اساس آمار اعلام شده ، تهران در فصل بهار سال جاری 80 روز سالم ، شش روز پاک و هفت روز ناسالم داشته است.

همچنین هفت روز ناسالم بهار امسال به دلیل وقوع توفان در پایتخت و وارد شدن ریزگردهای ناشی از توفان به هوای تهران بوده است.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آتش‌سوزی بوستان چیتگر عمدی بود | ماجرای اموال پلی‌اتیلن چیست؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ طبیعت
ه گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران امروز (سه شنبه ۱۳ خرداد) در...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

ایرانی‌ها صدرنشین خرید خانه و اخذ شهروندی از ترکیه ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ فرهنگ
شهروندان کشورهای مختلف در ترکیه اقدام به خرید مسکن می‌کنند اما ایرانیان رکوردار این موضوع هستند همچنین آنها در صدر شهروندانی قرار دارند که شهروندی این...ادامه مطلب»

پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»


EOF