مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز 2 میلیون تن فراتر رفت قنبری:میزان خرید گندم در سالجاری 25 درصد رشد یافته است

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز 2 میلیون تن فراتر رفت قنبری:میزان خرید گندم در سالجاری 25 درصد رشد یافته است ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #استان_خوزستان، #اسفند، #ایران، #ایلام، #بازرگانی، #بلوچستان، #بوشهر، #تاریخ، #خبر، #خرداد، #خوزستان، #دولت، #ریال، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #فارس، #مدیر_عامل، #مرز، #واردات، #وزارت_جهاد، #وزارت_جهاد_کشاورزی، #وزیر، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #کرمان

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیشتر از 500 هزار تن افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، دکتر علی قنبری افزود: تاکنون 2 میلیون و 60 هزار تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان در 12 استان کشور خریداری شده است.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه سال قبل در همین تاریخ ، 1 میلیون و 470 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود ، اعلام کرد: میزان خرید گندم در سالجاری 25 درصد رشد یافته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز زود هنگام فصل برداشت گندم کشور در اواخر اسفند ماه سال94 ، اظهار کرد: علیرغم برداشت زود هنگام گندم در سیستان و بلوچستان ، برودت هوا و بارندگی های اخیر ، فصل برداشت گندم در بسیاری از مناطق کشور را با تاخیر مواجه کرده است ، به گونه ای که در حال حاضر 12 استان کشور وارد عملیات برداشت و خرید گندم شده اند.
وی افزود: سال قبل در این تاریخ خرید تضمینی در 15 استان کشور آغاز شده بود و این 15 استان کمتر از 1.5 میلیون تن گندم خریده بودند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ارزش کل گندم های خریداری شده حدود 25 هزار میلیارد ریال است که تاکنون 70 درصد بهای گندم ها به مبلغ 1650 میلیارد ریال به حساب کشاورزان پرداخت شده است.
دکتر علی قنبری با اشاره به روند روبه رشد خرید گندم در ماه های آینده افزود: با توجه به رشد فعلی خرید تضمینی گندم ، پیش بینی خرید تا 10 میلیون تن در سال جاری محقق خواهد شد و نیازی به واردات گندم جهت تامین آرد مورد نیاز کشور نیست.
وی اظهار کرد: در حال حاضر استان خوزستان با خرید 1 میلیون و 320 هزار تن گندم در رتبه اول خرید کشور قرار دارد و پس از آن استان های فارس 210 هزار تن ، ایلام 170 هزار تن ، کرمان 140 هزار تن و بوشهر 98 هزارتن ، 5 استان بیشترین خریدار گندم کشور هستند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از خرید دانه روغنی کلزا توسط این شرکت خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 15 هزار تن کلزا توسط مراکز خرید این شرکت از کلزا کاران خریداری و تمامی وجوه آن نیز پرداخت شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیشترین میزان خرید کلزا در کشور را مربوط به استان خوزستان با خرید 12320 تن اعلام کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت در نشست خبری: ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ اخبار
عربستان باید پاسخگوی فاجعه منا باشد/مشکل خودروسازان را رفع می کنیم سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود، توضیحات مفصلی درباره پیگیری های دولت جمهوری اس...ادامه مطلب»


EOF