دستور وزیر ارشاد به رییس سازمان سینمایی برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توقیفی

دستور وزیر ارشاد به رییس سازمان سینمایی برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توقیفی...
khabaronline.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #اسلامی، #خبرآنلاین، #خبرگزاری_خبرآنلاین، #دولت، #سینما، #فرهنگ، #قانونی، #مجازی، #وزیر، #وزیر_فرهنگ_و_ارشاد_اسلامی


فرهنگ > مدیریت فرهنگی - در پی نامه اصغر نعیمی ، کارگردان سینما و تلویزیون ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به رییس سازمان سینمایی ، دستوراتی را برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توقیفی داد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، متن نامه سیدرضا صالحی‌امیری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به محمدمهدی حیدریان ، رییس سازمان سینمایی درباره روشن شدن پرونده فیلم‌های توقیفی به شرح زیر است:
« جناب آقای حیدریان
با سلام
گاهی حضوری اطلاع داده می‌شود یا در نشریات ، روزنامه ها و فضای مجازی می‌خوانم که نسبت به بلاتکلیف ماندن برخی فیلم‌‌های توقیفی از دولت قبل تاکنون انتقادها و گلایه‌هایی وجود دارد.
شما به خوبی واقف هستید که توقیف هر فیلم یا هر اثر هنری و فرهنگی هم حبس و اتلاف منابع و سرمایه‌های مادی و هم بی‌‌ثمر شدن رنج و کوشش شماری از انسان‌های هنرمند و فرهیخته است و مهم‌تر ، محتمل است که توام با تضییع حق الناس و حقوق فرهنگی تهیه کنندگان و سرمایه گذاران باشد.
سلب چنین حقی باید با رعایت تام و تمام حقوق شهروندی و قانونی و مستندات موجه و غیر سلیقه‌ای افراد و نیز امکان دفاع فرد از حق فرهنگی خود صورت گیرد.
با توجه به اهتمام شایسته جنابعالی در تشکیل کمیته بازبینی فیلم‌های توقیفی دستور فرمایید با رعایت حق‌الناس و قوانین و ضوابط مربوط ، هر چه سریعتر و به فوریت و جدیت به این موضوع رسیدگی و گزارش آن برای بنده ارسال شود و ظرف مدت دو ماه پرونده فیلم‌های توقیفی بسته شود. »
---در پی نامه اصغر نعیمی ، کارگردان سینما و تلویزیون ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به رییس سازمان سینمایی ، دستوراتی را برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توقیفی داد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فيس‌بوك و شبكه‌هاي اجتماعي بايد قابل دسترسي ...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۲/۰۸/۱۵ فرهنگ
با فيلترينگ نمي‌توان جلوي دسترسي آزاد به اطلاعات را گرفت دنیای اقتصاد - عصر دوشنبه مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسمی تحت عنوان...ادامه مطلب»


EOF