Searchویزای اربعین گران شد

ویزای اربعین گران شد ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #اربعین، #ایسنا، #بانک_مرکزی، #تومان، #حج، #دلار، #ریال، #سازمان_حج_و_زیارت، #عراق، #مرز، #ویزا

با توجه به روند افزایشی نرخ ارز در هفته اخیر ، قیمت ویزای اربعین نیز تحت تاثیر قرار گرفت و به گفته مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ، ویزای عراق که با ارز روز محاسبه می شود نیز با افزایش قیمت روبرو شده است.
محسن نظافتی ، تاثیر افزایش نرخ دلار را بر قیمت ویزای عراق در اربعین تایید کرد و درباره تغییرات قیمتی آن به ایسنا گفت: مبلغ ریالی که قبلا اعلام شده بود با افزایش نرخ ارز ، بیشتر شده و این تاثیر در ۴۰ دلار هزینه تعیین شده برای این ویزا ، به ازای هر مبلغ که افزایش قیمت دلار باشد ، تاثیرات خود را نشان می‌دهد.
وی همچنین گفت: صدور ویزای اربعین که ثبت نام آن در سامانه سماح سازمان حج و زیارت از اول شهریورماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد ، از یک هفته پیش شروع شده است.
سازمان حج و زیارت قبلا اعلام کرده بود؛ هزینه ویزای اربعین مطابق شرایط عادی این کشور برای هر نفر ۴۰ دلار تعیین شده که با هماهنگی بانک مرکزی و سفارت عراق قرار بود ما به ازای آن به صورت ریالی (یک میلیون و ۹۰۰ هزار ریال یا ۱۹۰ هزار تومان) از زائران متقاضی سفر عراق در اربعین دریافت شود که با گذر دلار از مرز ۴۰۰۰ تومان ، نرخ ویزای اربعین نیز تحت تاثیر قرار گرفته و افزایش پیدا کرده ، سازمان حج و زیارت هنوز رقم ریالی معادل آن را اعلام نکرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
هزینه ویزای هر زائر اربعین۱۷۰ هزار تومان/ شرط پرداخت ارز مسافرتی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ اخبار
با حذف دلار از صدور ویزای اربعین، زائران می‌توانند به جای پرداخت دلار به عنوان هزینه ویزای خود معادل ریالی آن را پرداخت کنند. به گزارش ایسنا، بر اساس ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سفر اربعین بدون ویزا ممنوع!...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ اخبار
قتصاد > حمل و نقل برون شهری - مهدیه تقوی‌راد: بعد از تجربه ناخوشایند سال گذشته برای زیارت اربعین که ازدحام زیادی برای صدور ویزا انجام شد، امسال تصمیم...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اصلی‌ترین شرط سفر به عتبات عالیات داشتن ویزا اعلام شد پیش‌بینی 5میلیون...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ اخبار
این روزها حرکت زائران کوی دلدادگی وعشق، کربلای حسینی آغاز شده وهمه در تکاپوی رسیدن به کربلا و حضور در مراسم عظیم و بزرگ ‏میلیونی اربعین ‏حسینی هستند ت...ادامه مطلب»


EOF