Searchسه تن از دستگیرشدگان اخیر در زندان‌های ایران کشته شده‌اند

سه تن از دستگیرشدگان اخیر در زندان‌های ایران کشته شده‌اند ...
fa.rfi.fr ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.rfi.fr، #اراک، #اسلامی، #ایران، #بهشت، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حقوق_بشر، #حقوق_بشر_در_ایران، #خبر، #دادگستری، #زندان_اوین، #عموی، #قانونی، #نسرین، #نسرین_ستوده، #وکیل

به گزارش "کمپین حقوق بشر در ایران" یک جوان دست فروش ، به نام وحید حیدری ، که در جریان ناآرامی های شهر اراک در دهم دی ماه گذشته دستگیر شده بود ، در زندان جان خود را از دست داده است. مقامات زندان مدعی اند که او در زندان خودکشی کرده و علت دستگیری او حمل ده گرم هروئین بوده است. عموی وحید حیدری ، گفته است که جنازۀ برادرزاده اش را در شانزدهم دی ماه و در محلی که مأموران امنیتی در بهشت زهرای اراک تعیین کرده بودند ، به سرعت دفن کرده اند.
تاکنون پزشکی قانونی گزارشی دربارۀ علت مرگ وحید حیدری منتشر نکرده است ، هر چند مقامات امنیتی مدعی اند که جوان دستفروش با لباس هایش در زندان خود را به دار آویخته است. محمد نجفی وکیل دادگستری در اراک گفته است که به اعتقاد او وحید حیدری در زندان خودکشی نکرده و در نتیجۀ ضربات سنگین کشته شده است و حالا قاتلان او می کوشند با متهم کردن وی به اعتیاد و حمل مواد مخدر آبروی او را نیز ببرند. محمد نجفی افزوده است که حاضر است به طور رایگان دفاع از حقوق این قربانی را برعهده بگیرد. او تأکید کرده است که خانوادۀ وحید حیدری سخت تحت فشار مأموران امنیتی است. علی باقری از فعالان مدنی شهر اراک گفته است : یکی از بستگان وحید حیدری که جنازۀ او را دیده گفته است که شکاف عمیق و متورمی در سمت چپ سر او مشاهده کرده است. او گفته است که وحید حیدری را در زندان کشته اند و خانواده او را از انجام هرگونه مصاحبه با رسانه ها منع کرده اند. مراسم ختم وحید حیدری تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.
در روزهای گذشته یک جوان دیگر به نام سینا قنبری که در جریان ناآرامی های جاری ایران دستگیر شد در زندان اوین جان سپرد. مقامات ایران مدعی شدند که سینا قنبری نیز در زندان خودکشی کرده است.
در این حال نسرین ستوده ، وکیل دعاوی و فعال حقوق بشر در ایران ، گفته است که یک زندانی دیگر به نام محسن عادلی در زندان جان خود را از دست داده است. هنوز مقامات جمهوری اسلامی ایران توضیحی در مورد این خبر و علت مرگ وی ارایه نداده اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

دولت آمریکا رسما به دادگاه ایران احضار شد...
khabareno.com ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ اخبار
خبرگزاری مهر: وکیل کاپیتان شهبازی از احضار رسمی دولت آمریکا به دادگاه ایران در شهریور ماه ۹۴ خبر داد. ۲۲ آذر ۱۳۹۳ بود که کاپیتان هوشنگ شهبازی با حضور ...ادامه مطلب»

جزئیات تازه درباره دو ایرانی متهم به جاسوسی از مجاهدین در آمریکا ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ اخبار
جزئیات تازه‌ای در مورد دو شهروند ایرانی – آمریکایی متهم به جاسوسی در ایالات متحده منتشر شده است. احمدرضا محمدی دوستدار، ۳۸ ساله و مجید قربانی ۵۹ ساله ...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF