Searchالحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی

الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #ارتش، #اسلامی، #اژدر، #ایسنا، #بومی، #جماران، #جمهوری_اسلامی، #خاورمیانه، #دریانوردی، #دریایی، #سهند، #طراحی، #فرمانده_کل، #ناوشکن_جماران

ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد.
صبح امروز و با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ، ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با نام سهند توسط متخصصان جوان نیروی دریایی طراحی و تولید شد.
در ساخت این ناوشکن که دارای قابلیت‌های فیزیکی و عملیاتی بیشتری نسبت به خواهر خود ناوشکن جماران است ، به دانش فنی داخلی نیروی دریایی اتکا شده است.
سازه اصلی سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادارگریزی ، در بلوک‌های مجزا طراحی و ساخته شده است و حوض خشک شناور به هم متصل و بعد به آب انداخته می‌شود.
قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشکن سهند حدود دو برابر جماران است و بروز رسانی‌های زیادی در ساخت آن انجام شده است.
به‌روزرسانی پرتاب گرهای اژدر ، انواع توپ‌های ضدهوایی و ضد سطحی ، سامانه موشکی سطح به سطح و سطح به هوا ، سامانه دفاع نقطه‌ای ، سامانه ضددریایی ، قابلیت رادارگریزی ، افزایش برد عملیاتی و قابلیت مانورپذیری بالا از جمله سیستم‌های این ناوشکن است.
مزیت دیگر ناوشکن سهند نسبت به جماران افزایش تعداد موتورها است و با دارا بودن ۴ موتور پرقدرت ، در انجام مانورهای حرکتی از جماران پیشی گرفته است.
پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه با داشتن سازه بسیار قوی و رادارگریزی و افزایش سطح عرشه پرواز ، ضمن این‌که کمتر در تیررس رادارهای دشمن قرار می‌گیرد ، قادر است ۱۵۰ روز به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس‌های دوردست و آب‌های متلاطم دریانوردی کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
الحاق پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ارتش
ایسنا نوشت: پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه سهند و با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشکن جماران به نیروی دریایی الحاق شد. صبح امروز و ب...ادامه مطلب»

تاریخ ایرانی - ناگفته‌هایی از نقش حزب توده در افشای عملیات طبس و کودتا...
tarikhirani.ir ۱۳۵۹/۰۴/۱۸ تاریخ
تاریخ ایرانی: چند روز پس از انتشار گفت‌وگوی محمدعلی عمویی، از اعضای برجسته حزب توده ایران با «تاریخ ایرانی» که در آن برای تصریح کرد خبر کودتای نوژه د...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تولید انبوه سلاح‌های سبک در کشور متحول شد/ «کلاش ۱۳۳» اولین محصول ایرا...
mashreghnews.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ارتش
در کلاش ۱۳۳ شاهد اضافه شدن چند بخش به سلاح هستیم که با استفاده از این مجموعه اضافه شده به آکا ۱۰۳، می توان به صورت بسیار دقیق تر به سمت هدف شلیک و از ...ادامه مطلب»

شکارچی بزرگ در آسمان امن/ " باور 373 " را بیشتر بشناسیم ...
yjc.ir ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ارتش
" باور 373 " علاوه بر توانایی درگیری با اهداف آیرودینامیک ، توانایی درگیری با موشک‌های بالستیک، کروز و همچنین موشک‌های دیگر را دارد. به گزارش خبرنگار ...ادامه مطلب»


EOF