واکنش بانک مرکزی ایران به افزایش ۱۹ درصدی نرخ ارز؛ مردم دارایی‌شان را به ارز تبدیل نکنند

واکنش بانک مرکزی ایران به افزایش ۱۹ درصدی نرخ ارز؛ مردم دارایی‌شان را به ارز تبدیل نکنند...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #بازار، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #تهران، #تومان، #جهانی، #دارایی، #دلار، #سنا، #طلا، #عبدالناصر، #مجازی، #مردم، #چهارشنبه، #یورو

همزمان با افزایش ۱۹ درصدی نرخ ارز طی ۴۰ روز گذشته ، رئیس کل بانک مرکزی ایران از مردم خواست تا دارایی‌های خود را به ارز پرریسک تبدیل نکنند.
در حالی نرخ دلار طی معاملات اول دی ماه سامانه نظارت ارز(سنا) ۹ هزار و ۹۹۰ تومان بوده ، این نرخ در جریان مبادلات روز چهارشنبه این سامانه به ۱۱ هزار و ۹۵۰ رسید.
سامانه نظارت ارز(سنا) ، سامانه رسمی معاملات ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز است که از سوی بانک مرکزی ایران نظارت می‌شود.
بدین ترتیب طی ۴۰ روز گذشته نرخ دلار طی داد و ستدهای بانک‌ها و صرافی‌های مجاز ۱۹.۶ درصد افزایش یافته است.
افزایشی که واکنش اینستاگرامی عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران را به همراه داشت. آقای همتی ضمن انتقاد از ترسیم آینده منفی توسط برخی صاحب منصبان از مردم خواست که با تبدیل دارایی خود به ارز آن هم با نرخ‌هایی غیرماندگار دلالان در فضای مجازی ، خود را در معرض ریسک قرار ندهند.
او تاکید کرد که بانک مرکزی در موقع مقتضی تدابیر پیش‌بینی شده را عملیاتی خواهد کرد. به نوشته آقا همتی زمان و نوع مداخله در بازار ارز را بانک مرکزی ایران تعیین خواهد کرد.
در چنین شرایطی ، بازار آزاد ارز تهران نیز در انتظار فرارسیدن موعد مداخله بانک مرکزی ، شاهد افزایش ۱۹ درصدی نرخ دلار طی ۴۰ روز گذشته بوده است. بر این اساس نرخ فروش نقدی دلار به ۱۲ هزار و۴۰۰ رسیده و نرخ فروش هر یورو به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته است.
قیمت هر قطعه تمام سکه طلا متاثر از افزایش بهای جهانی اونس طلا نرخ ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومانی خود را حفظ کرد. قیمت هر اونس طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی ابتدا تا یکهزار و ۳۱۵ دلار صعود کرد ولی سپس تا یکهزار و ۳۰۹ دلار پایین آمد. با این وجود بهای جهانی طلا همچنان در بالاترین سطح طی ۷ ماه گذشته قرار دارد.
نرخ دلار در پایان هفته نخست مهرماه گذشته با ثبت رکوردی تاریخی به بیش از ۱۹ هزار و ۳۵۰ تومان رسید ولی در پایان آذرماه تا سطح ۱۰ هزارتومان کاهش یافت.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

حذف صفرهای ریال در گفت‌وگو با چهار اقتصاددان؛ جهش تورم یا بازگشت نرخ‌ه...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ اقتصاد
در حالی که دولت ایران تصمیم گرفته است چهار صفر ریال را حذف کند، اکثر اقتصاددانان ایرانی معتقدند این اقدام دردی از اقتصاد ایران دوا نمی‌کند. علی ربیعی،...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

صعود دلار و سکه به اوج قیمت دو ماه گذشته ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ اقتصاد
نرخ فروش دلاردر برابر ریال ایران به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته رسید. قیمت فروش دلار در جریان معاملات روز یکشنبه سامانه نظارت ارز(سنا) با ثبت میانگین...ادامه مطلب»


EOF