عقب‌نشینی طلا و دلار آزاد؛ قیمت سکه به سرازیری افتاد

عقب‌نشینی طلا و دلار آزاد؛ قیمت سکه به سرازیری افتاد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #بازار، #تهران، #تومان، #جهانی، #دلار، #سنا، #طلا، #فروردین، #مرز، #چهارشنبه، #یورو

همزمان با عبور نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سِنا از مرز ۱۳ هزارتومان ، این نرخ در بازار آزاد تهران ۱۵۰ تومان کاهش یافت.
در جریان معاملات روز شنبه بازار ارز ایران ، نرخ فروش دلار در سامانه معاملات رسمی سنا بدون تغییر نسبت به روز پنجشنبه همچنان ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان بود. با این وجود نرخ فروش دلار در بازار آزاد ارز تهران در مقایسه با روز پایانی هفته کاری نخست سال نو خورشیدی ۱۵۰ تومان کاهش یافت و به ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.
این نرخ در دو روز کاری نخست سال ۱۳۹۸ تا ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافته بود ولی از روز چهارشنبه گذشته تا ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان صعود کرده بود.
نرخ فروش دلار در سامانه سنا در جریان معاملات فروردین ماه ، تاکنون از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته است. این نرخ یک ماه پیش ، رکورد ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان را نیز ثبت کرد.
طی مبادلات روز شنبه بازار آزاد ارز تهران ، نرخ فروش هر یورو هم ۲۰۰ تومان کاهش یافت و به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.
همچنین همزمان با کاهش نرخ دلار و قیمت جهانی اونس طلا ، بهای هر قطعه تمام سکه طلا نیز حدود ۷۰ هزارتومان کاهش یافت و به ۴ میلیون و ۶۷۰ هزارتومان تنزل کرد.
در پایان معاملات روز جمعه بازار جهانی طلا ، قیمت هر اونس طلا به ۱۲۹۲ دلار رسید که پائین‌ترین نرخ در ۲۰ روز گذشته محسوب می‌شود.
هر دلار آمریکا مبادلات بازار آزاد ارز در سال ۱۳۹۷ را با بهای ۴ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز و با قیمت ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان به پایان رسانده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نرخ آزاد و بانکی یورو یکسان شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ اقتصاد
همزمان با ثبات نسبی نرخ فروش دلار آزاد در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار ارز ایران، قیمت فروش هر یورو نیز در بازار آزاد و سامانه رسمی بانک مرکزی یکس...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

صعود دلار و سکه به اوج قیمت دو ماه گذشته ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ اقتصاد
نرخ فروش دلاردر برابر ریال ایران به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته رسید. قیمت فروش دلار در جریان معاملات روز یکشنبه سامانه نظارت ارز(سنا) با ثبت میانگین...ادامه مطلب»


EOF