نگاهی به آيين زن شاهي در روستای "آب اسک" لاریجان ...
shomalnews.com۱۳۹۵/۰۷/۲۸ فرهنگ
بر اساس تحقيقات انجام شده در ايران سه روستای "افوس"، "توچه غار" و "آب اسك" مراسم حكومت یک روزه زنان را اجرا می کنند اما رسمي كه تنها در آب اسك اتفاق م...»»»


بن‌باز؛ دشمن امیرالمؤمنین(ع) و مفتی اعظم آتش‌افروزان وهابی ...
vahabiat.porsemani.ir۱۳۹۵/۰۶/۱۳ مردم
یكی از علمای وهابیت كه نقش مهمی در احیای تفکرات، ابن­ تیمیه و شاگردش ابن قیم جوزیه و محمدبن عبدالوهاب داشته ، عبدالعزیز بن باز است كه نزد وهابیان به م...»»»


ممنوعیت صادرات مجدد کالا از ترکیه به روسیه ...
hamshahrionline.ir۱۳۹۴/۱۱/۰۴ واردات-صادرات
وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داده است تا با کسانی که صادرات کالاهای ترکیه‌ای به روسیه را از طریق ایران انجام می‌دهند، ‌برخورد جدی صورت گیرد. هفته گذش...»»»


سکسکه‌ای در مـغز ...
hamshahrionline.ir۱۳۹۴/۰۷/۱۳ سلامت
سکته مغزی هر سال جان ۶میلیون نفر را در جهان می‌گیرد و طبق آماری که سازمان نظام پزشکی منتشر کرده، در ایران هر روز ۲۵۰تا ۳۰۰نفر دچار سکته مغزی می‌شوند و...»»»


نقش توانبخشی در بهبود بیماران ...
seemorgh.com۱۳۹۴/۰۶/۱۶ سلامت
بیماری‌های شایعی كه از سوی اینگونه پزشكان، درمان می‌شود شامل قطع عضو، آسیب‌های نخاعی، آسیب‌های ورزشی، سكته مغزی، سندروم‌های درد ماهیچه‌ای اسكلتی مانن...»»»


زندگی؛ هدیه دختربچه‌ای که قربانی متادون شد ...
hamshahrionline.ir۱۳۹۴/۰۵/۰۶ سلامت
حادثه > داخلی - خانواده دختربچه ۶ ساله که بر اثر خوردن اشتباهی متادون دچار مرگ مغزی شده بود اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کردند. چند روز پيش،...»»»


بيش از 7 هزار لاك پشت جزيره كيش را به مقصد دريا ترك كردند ...
yjc.ir۱۳۹۴/۰۳/۲۰ طبیعت
با اجراي طرح حفاظت از لاك پشت هاي پوزه عقابي و سبز در خليج فارس از سال 1385 تاكنون، 7 هزارو 650 لاك پشت بعد از تولد در جزيره كيش به دريا هدايت شده اند...»»»


شعرپارسی صداي پاي آب از سهراب سپهری ...
sohrabsepehri.com۱۳۹۴/۰۳/۰۳ هنر
اهل كاشانم روزگارم بد نیست. تكه نانی دارم ، خرده هوشی، سر سوزن ذوقی. مادری دارم ، بهتر از برگ درخت. دوستانی ، بهتر از آب روان. و خدایی كه در این ...»»»


نژادپرستي بيگانگان در برابر نژادستيزي ايرانيان ...
amordadnews.com۱۳۹۴/۰۲/۱۹ تاریخ
چندی است که بررسی تبار ایرانیان ارزشمند شده است. در كنار آن،‌ بمباران اين موضوع در ذهن ايرانيان كه بحث از نژاد يك ملت، بي‌معنا،‌ غير اخلاقي و از مد ا...»»»


ورزش‌های مقاومتی: مرد هم مردهای قدیم!؟ ...
seemorgh.com۱۳۹۴/۰۱/۲۶ سلامت
اگر مردی هدف‌اش تناسب اندام و رسیدن به سطح مناسب تستوسترون باشد، یكی از كارهایی كه باید انجام دهد ورزش‌های مقاومتی است. همین یك جمله كافی نیست؟ «سطح ...»»»ادامه