هیات زورخانه: ورزش زورخانه‌ای زنان ممنوع است

هیات زورخانه: ورزش زورخانه‌ای زنان ممنوع است...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۳/۲۸

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #استان_تهران، #اسلامی، #ایرنا، #بخش_خصوصی، #تاریخ، #تهران، #حجاب، #زورخانه، #شهرستان، #فدراسیون، #فرهنگ، #قدس، #مجازی، #ورزش، #ولیعصر، #پهلوانی

با توجه به تاریخ ۴ هزار ساله ورزش و رعایت آداب و سنت ها ، بدعت بردار نبوده که زنان وارد گود زورخانه ای شوند و ورزش کنند.
رئیس هیات زورخانه و پهلوانی استان تهران اعلام کرد که با توجه به فرهنگ ، سنت و دستورالعمل‌های سازمان‌های مربوطه ، زنان نمی‌توانند در گود زورخانه ای فعالیت ورزشی داشته باشند.
هفته جاری ۲ تن از زنان ورزشکار با رعایت حجاب اسلامی در ساعت تعطیلی زورخانه ولیعصر(عج) شهرستان قدس ، اقدام به کباده کشی کردند که این موضوع باعث شد ضمن عواقب نا مطلوب در برخی فضاهای مجازی به برکناری مدیران این مجموعه منجر شد.
عباس صباغی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ماهیت این ورزش و تابعیت از فدراسیون مربوطه ، هیچ فعالیتی در چارت آن برای فعالیت زنان اندیشیده نشده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای خلقت این ورزش ، پهلوانی در حوزه مردان فعالیت داشته است اضافه کرد: با توجه به تاریخ ۴ هزار ساله ورزش و رعایت آداب و سنت ها ، بدعت بردار نبوده که زنان وارد گود زورخانه ای شوند و ورزش کنند.
به گفته رئیس هیات پهلوانی استان تهران باتوجه نبود سازوکار و ممنوعیت فعالیت زنان ، هرگونه تصمیمی در این خصوص در حیطه وزارت ورزش و فدراسیون مربوطه است.
صباغی با اشاره به اینکه مطرح شدن این موارد هماهنگ شده و توسط افرادی در جریان است که روح و ماهیت این ورزش باستانی را تضعیف کنند ، تصریح کرد: در حال حاضر ورود خانواده ها به سالن هیچ منعی نداشته و می توانند از روی سکوهای گود هنرنمایی ورزشکاران را نظاره گر باشند.
وی در خصوص اینکه تخلف باشگاه مربوطه آشکار است گفت: در ابلاغیه ای به تمام باشگاه تاکید شده تا از چنین اقداماتی جلوگیری کنند.
رئیس هیات ورزش زورخانه ای استان تهران با بیان اینکه مدیران این مجموعه ها برکنار نشده اند گفت که با تذکر کتبی از آنان خواسته شده که دیگر این موضوع را تکرار نشوند.
صباغی همچنین در خصوص اینکه با توجه به شیوع کرونا هیچ تصمیمی در خصوص برگزاری لیگ ورزش زورخانه ای صادر نشده است گفت: برگزاری مسابقات لیگ با نظر ستاد ملی کرونا و فدراسیون مربوطه صورت می‌گیرد.
وی همچنین با بیان اینکه ۸۰ درصد باشگاه‌های زورخانه توسط بخش دولتی اداره می‌شوند گفت: هم اینک ۹۰ زورخانه فعال در سطح استان فعالیت دارند که ۸۰ درصد آنان دولتی و مابقی توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند.
---با توجه به تاریخ ۴ هزار ساله ورزش و رعایت آداب و سنت ها ، بدعت بردار نبوده که زنان وارد گود زورخانه ای شوند و ورزش کنند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

حاشیه یک مراسم با حضور روحانی/ بچه ها شوکه شدند ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ اخبار
حاشیه یک مراسم با حضور روحانی/ بچه ها شوکه شدند آیین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران سال های 91و 92 عصر امروز (جمعه) در سالن همایش های بین المللی صدا ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

شعبانی بهار: ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در فرهنگ مردم ایران دارد ...
www7.irna.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
تهران - ایرنا - معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، ورزش پهلوانی و زورخانه ای را یکی از رشته های فرهنگی و تاریخی ایران دانست و گفت: به عقیده من این...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»


EOF