این ۸ خوراکی را نباید با معده خالی مصرف کرد

این ۸ خوراکی را نباید با معده خالی مصرف کرد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ تغذبه

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #خراسان، #زخم_معده، #سرد، #نوشابه، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پرتقال، #کلسیم

​بعضی از مواد غذایی با این‌که بسیار برای بدن مفید هستند اما هیچ‌وقت نباید با معده خالی آن‌ها را مصرف کرد.
​به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان ، بعضی از مواد غذایی با این‌که بسیار برای بدن مفید هستند اما هیچ‌وقت نباید با معده خالی آن‌ها را مصرف کرد. برای مثال گوجه ، خیار ، پرتقال ، موز و گلابی جزو این میوه‌ها هستند. در ادامه به هشت خوراکی اشاره می‌کنیم:
پرتقال
مصرف پرتقال با معده خالی اسید معده را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد و روی غشای مخاطی معده اثر نامطلوبی می‌گذارد و باعث ناراحتی‌ گوارشی و در نهایت استفراغ می‌شود.
گلابی
گلابی به علت دارا بودن فیبر خام می‌تواند به مخاط معده آسیب بزند و وضعیت معده را در طولانی مدت به شدت حاد کند.
موز
خوردن موز با معده خالی باعث می‌شود تا به طور ناگهانی مقدار منیزیم در بدن افزایش یابد و سبب به هم خوردن تعادل منیزیم و کلسیم در بدن ‌شود و روی قلب و عروق اثر منفی بگذارد.
خیار و سبزیجات برگی
خیار و سبزیجات برگی حاوی آمینو اسید هستند. وقتی این مواد با شکم خالی مصرف شود ، باعث سوزش سردل و دردهای شکمی می‌شود.
گوجه‌فرنگی
گوجه‌فرنگی به این علت که اسیدی است ، مواد درون آن با اسید معده واکنش شیمیایی انجام می‌دهد و ژل غیر قابل حلی تشکیل می‌دهد که به راحتی منجر به تولید سنگ و زخم معده می‌شود.
ماست
ماست از جمله مواد غذایی است که نباید با شکم خالی مصرف کرد چرا که باکتری‌های مفید روده را نابود می‌کند. بهترین زمان برای مصرف آن ، قبل از خواب است که سبب بهبود هضم غذا و رفع یبوست می‌شود.
آب نبات و شکر
خوردن آب نبات و شکر با معده خالی باعث می‌شود که بدن به اندازه کافی نتواند انسولین تولید کند و قند خون را به حد نرمال برساند ، بنابراین قند خون به طور ناگهانی افزایش می‌یابد که منجر به بیماری‌های چشمی می‌شود.
نوشیدنی سرد
نوشیدنی‌های سردی مانند نوشابه و آب سرد ، معده را تحریک می‌کند و سبب انقباض روده ، بیماری دستگاه گوارش و مشکلات در قاعدگی در زنان می‌شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
۹ یار سلامتی به شرط اعتدال...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ سلامت
تغذیه > توصیه‌ها و آداب - همشهری آنلاین: اگر چه گاهی محققان به نتایج جدیدی می‌رسند و ساز دیگری کوک می‌کنند اما همگی بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

مصرف این ۳ ماده غذایی موجب پوکی استخوان می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ سلامت
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، متاسفانه مطالعات نشان می‌دهند که زنان ۴ برابرِ مردان تحت تاثیر پوکی استخوان قرار می‌گیرند. به ...ادامه مطلب»

۱۸ میلیون ایرانی تاکنون کرونا گرفته‌اند | خطر تشدید کرونا در پاییز | ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ سلامت
عضو کمیته کشوری کرونا درباره تاثیر همه‌گیری بیماری آنفلوانزا در فصل پاییز بر تشدید اپیدمی کرونا، گفت: تنها راهکار قطع زنجیره انتقال کرونا، رعایت اصول ...ادامه مطلب»

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد اخراج ومعرفی شماری از پرسنل ناجا درحادثه ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ ارتش
دفاع > امنیت- همشهری آنلاین: معرفی برخی متخلفان در ماجرای ربایش پنج سرباز به قوه قضائیه، اعلام آمار عملکرد مرزبانی و گزارشی از فعالیت‌های دپلماتیک ای...ادامه مطلب»


EOF