تولید واریته جدید کرم ابریشم در گیلان

تولید واریته جدید کرم ابریشم در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #تومان، #خبر، #خراسان، #خراسان_شمالی، #شفت، #صومعه، #صومعه_سرا، #فروردین، #فومن، #لاهیجان، #لنگرود، #نهال، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #گیلان

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از تحقیقات بروی واریته های جدید کرم ابریشم و تولید انبوه آن در سال ۱۴۰۱ در مرکز تحقیقات کرم ابریشم گیلان خبر داد.
عدیل سروی به همشهری آنلاین گفت: مرکز تحقیقات ابریشم در گیلان از چند سال گذشته بر روی واریته جدید کرم ابریشم درحال تحقیق و آزمایش است که سال آینده به تولید انبوه رسیده و با همکاری مراکز ترویج جهاد کشاورزی بین باغداران توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه یک سوم تولید ابریشم کشور در گیلان انجام می‌شود ، از افزایش ۴ برابری تولید برگ توت اصلاح شده و توزیع آن بین باغداران نسبت به ۱۵ سال اخیر خبر داد و گفت: امسال سهم گیلان ۲۸۰ هزار اصله نهال توت بود که امیدواریم در افزایش تولید کرم ابریشم تاثیر بسزایی داشته باشد.
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشوربا اشاره به اینکه توزیع تخم نوغان در سطح کشور از ۵ فروردین آغازشده از برداشت پیله در خراسان شمالی خبر داد و گفت: توزیع تخم نوغان در ۷ استان کشور همچنان ادامه دارد.
سروی اضافه کرد: امسال در حدود ۴۵ هزار جعبه تخم نوغان درکشور توزیع شد که از این میزان ۱۴ هزار و ۴۰۰ جعبه سهم گیلان شد. پیش بینی می‌کنیم امسال ۱۷۰۰ تن پیله تولید شود که نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش خواهد داشت.
وی قیمت پیش بینی شده برای خرید هر کیلو تخم نوغان را از ۱۱۵ تا ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد.
شهرستان‌های لنگرود ، شفت ، لاهیجان ، فومن و صومعه سرا در گیلان بیشترین باغات توت و تولید پیله ابریشم را به خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر بیش از ۹ هزار خانوار در گیلان به پرورش کرم ابریشم مشغول هستند که سالانه حدود ۵۶۰ تن پیله ابریشم تولید می‌کنند. سال گذشته افزون بر ۱۶ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پیشروی فرونشست در 18 استان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ طبیعت
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرده است که علاوه بر تهران و یزد، 16 استان کشور در خطر بالای فرونشست زمین قرار دارند که علت این فرونشست، خشکسال...ادامه مطلب»

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد اخراج ومعرفی شماری از پرسنل ناجا درحادثه ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ ارتش
دفاع > امنیت- همشهری آنلاین: معرفی برخی متخلفان در ماجرای ربایش پنج سرباز به قوه قضائیه، اعلام آمار عملکرد مرزبانی و گزارشی از فعالیت‌های دپلماتیک ای...ادامه مطلب»

خبر خوش کرونایی برای مردم رشت ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ سلامت
جانشین ستاد استانی مدیریت کرونا در گیلان از خروج رشت از شرایط نارنجی خبر داد و گفت: با این وجود باید الزامات بهداشتی همچنان رعایت شود. به گزارش همشهری...ادامه مطلب»

عمارت دانشسرای رشت خریداری می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ تاریخ
پس از چند سال چالش بین مدیران شهری و میراث فرهنگی گیلان بر سر تملک عمارت ۱۲۰ساله دانشسرای رشت، سرانجام شورای شهر رشت این مجموعه تاریخی را خریداری می‌ک...ادامه مطلب»

آمارهای شوکه‌کننده رئیس دیوان محاسبات: ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ماب...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ اقتصاد
رئیس دیوان محاسبات مجلس گفت: برای انجام نظارت‌های مستمر دیوان محاسبات بر برداشت‌های دولت برای مبارزه با کرونا، هیات ویژه رسیدگی به مصوبات ستاد مقابله ...ادامه مطلب»


EOF