نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد

نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #آبان، #اسلامی، #الله، #انتخابات، #انتخابات_ریاست‌جمهوری_ایران، #انگلستان، #ایران، #ایرانی، #بسم_الله، #تاریخ، #تهران، #توحید، #توسعه_پایدار، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حجت_الاسلام، #حسن_روحانی، #دانشگاه، #دانشگاه_آزاد، #دانشگاه_آزاد_اسلامی، #دبیرکل، #دولت، #دولت_تدبیر_و_امید، #دولت_یازدهم، #دولت_یازدهم_جمهوری_اسلامی_ایران، #رشت، #رفسنجانی، #روحانی، #سازمان_مدیریت_و_برنامه_ریزی_کشور، #سخنگوی_دولت، #سوئیس، #شفت، #شهرستان، #صنعتی، #طراحی، #قانون_اساسی، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #مجمع، #محمدباقر_نوبخت، #مرداد، #مردم، #معاون_رئیس، #ملت، #هاشمی، #هاشمی_رفسنجانی، #وزیر، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #پزشک، #ژنو، #کرمانشاه، #گیلان

با حکم دکتر روحانی؛
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب شد
رییس جمهوری در حکمی ، دکتر محمدباقر نوبخت را به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب کرد.
رییس جمهوری در حکمی ، دکتر محمدباقر نوبخت را به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، متن حکم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب شد
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت
بر اساس اصل یکصد بیست و ششم قانون اساسی و در اجرای مصوبه شماره 206/93/12991 مورخ 1393/09/26 شورای عالی اداری ، با توجه به تعهد ، شایستگی و سوابق مفید و ارزنده جناب عالی به موجب این حکم به عنوان « معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور » منصوب می شوید.
با عنایت به جایگاه رفیع و نقش ممتاز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ایجاد تحول بنیادین در راهبری توسعه کشور ، طراحی زیر ساخت ها و رصد توسعه پایدار و متوازن در کشور ، انتظار می رود جناب عالی با بهره گیری از صاحب نظران و کارشناسان بر جسته و پایه ریزی ساختاری مناسب و چابک برای آن سازمان ، نسبت به تحقق اهداف و وظایف محوله تلاش وافر به کار بندید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و همکاری اعضای محترم دولت در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون مداری ، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.
حسن روحانی

------
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D9%82%D8%B1_%D9%86%D9%88%D8%A8%D8%AE%D8%AA
محمدباقر نوبخت حقیقی (زاده ۱۳۲۹ در رشت) ، سیاستمدار ایرانی ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، سخنگوی دولت ایران و دبیرکل حزب اعتدال و توسعه است. او پیش از این نماینده مردم رشت در ادوار سوم تا ششم مجلس شورای اسلامی و معاون پژوهشهای اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
زندگی

وی نوه مرحوم آیت‌الله حجتی شفتی از روحانیون سر شناس گیلان و شهرستان شفت می باشد.دکتر نوبخت دارای سه برادر به نامهای یوسف ( رییس دادگاههای حقوقی ) , علی ( معاون اسبق وزیر بهداشت و درمان و پزشک فوق تخصص کلیه)و محمد رضا( مهندس عمران ومشاور صنعتی)می باشند ضمناً نامبرده دارای سه فرزند به نامهای توحید, حسین و سینا هستند. ایشان دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی تهران و دکترای تخصصی اقتصاد از دانشگاه Paisley, U.K انگلستان و دوره بعد از دکتری در توسعه اقتصادی از مرکز مطالعات کاربردی CASIN (ژنو , سوئیس ) می باشند.
نوبخت ، در دهه سوم زندگی اش ، مدیر دبیرستان دکتربهشتی (شاهپور) رشت ، پس ازآن مدیرکل آموزش وپرورش کرمانشاه و سپس چهار دوره نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بوده است. وی ، در هر چهار دوره ، به عنوان نماینده منتخب نخست شهر ، از طرف مردم ، بااختلاف آراء شدید و قابل توجه ، برگزیده شده است. اکنون ، به عنوان معاون پژوهشهای اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل حزب اعتدال و توسعه ، فعالیت می‌نماید و از نزدیکان به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شود. نوبخت در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۹۲) از حامیان حسن روحانی بود و بعنوان سخنگوی ستاد انتخاباتی وی فعالیت می‌کرد و به استانهای مختلف برای جذب آراء مردم برای روحانی سفر می‌کرد.
معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
بعد از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم ایران ، وی در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ، دکتر نوبخت را به سمت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دولت یازدهم منصوب کرد. بدنبال آن در ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ، با دستور رئیس جمهور و تصویب هیئت وزیران با ادغام دو معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور احیاء گردید.
سخنگوی دولت یازدهم
با تصویب هیئت وزیران در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۶ محمد باقر نوبخت ، معاون رئیس جمهور به عنوان سخنگوی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران معرفی شد.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF