معشوقه فرانسوی یک پناهجوی ایرانی به اتهام کمک به فرار معشوق به بریتانیا، محاکمه می ‌شود

معشوقه فرانسوی یک پناهجوی ایرانی به اتهام کمک به فرار معشوق به بریتانیا، محاکمه می ‌شود...
fa.rfi.fr ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ مردم

کلیدواژه ها:#Fa.rfi.fr، #آفتاب، #اروپا، #انگلستان، #ایران، #ایرانی، #این_زمان، #بریتانیا، #جبهه_ملی، #خانه، #خبرگزاری_فرانسه، #خودرو، #دولت، #سرد، #غربی، #فرانسه، #فرانسوی، #قانونی، #مسیحیت، #موافقت، #پناهجویان، #کاله

ر دادگاه شهر ساحلی "بولوین سور مِر" در شمال غربی فرانسه ، روز سه‌شنبه ، ۲۷ ژوئن رسیدگی به پرونده‌ای آغاز شده است که در نوع خود منحصر به فرد است. یکی از متهمان اصلی این پرونده ، "بئاتریس هوره" نام دارد.این زن ۴۴ ساله فرانسوی متهم است که به معشوق خود ، مختار ، یک پناهجوی ایرانی در اردوگاه پناهجویان کاله کمک کرده تا با یک قایق کوچک بتواند فرانسه را ترک کرده و خود را همراه با دو ایرانی دیگر از طریق کانال مانش به سواحل انگلستان برساند.
پیش از آغاز دادرسی در این دادگاه ، "بئاتریس هوره" گفته که کاملاً میداند چه کاری انجام داده و مسئولیت اقدام خود را برعهده می گیرد. او گفته که از دادگاه انتظار دارد که اقدام او را درک کند و این موضوع را که چرا او این اقدام را انجام داده ، بفهمد. او گفته که برای انجام این کار قایقی را خریداری کرده و معشوق خود مختار را همراه با دو پناهجوی ایرانی دیگر به ساحل برده و در آن قایق گذشته و برای پناهندگی روانه سواحل انگلستان کرده است.
این زن بیوه ۴۴ ساله فرانسوی ، بسیار آراسته ، در حالی که لباس تیره به تن و کفش های پاشنه بلند به پا دارد ، در جلسه امروز دادگاه به عنوان متهم حاضر شده است. او می گوید: "مختار" امید وبهانه اصلی و هدف نهایی زندگانی اوست و برای مختار ، او حاضر است حتی جان خود را نثار کند. "بئاتریس هوره" همچنین گفته که تنها چیزی که او را نگران می کند ، اینست که در صورت زندانی شدن ، نتواند معشوق خود ، مختار را ببیند.
خبرگزاری فرانسه گزارش میدهد که "بئاتریس هوره" در دادگاه جنحه "بولوین سور مِر" به اتهام کمک به ورود و رفت و آمد غیر قانونی یک خارجی بدون مجوزِ ورود و اقامت محاکمه می شود. جرمی که مجازات آن می تواند تا ده سال زندان باشد.
در این دادگاه ، سه نفر دیگر نیز به همراه "بئاتریس هوره" و به همان اتهام محاکمه می شوند: یک مرد فرانسوی که در خارج از فرانسه اقامت دارد؛ یک زن فرانسوی خانه دار که دارای چهار فرزند است و یک ایرانی ۲۶ ساله مقیم فرانسه در نیمکت متهمان پرونده در این دادگاه نشسته اند.
"بئاتریس هوره" دو سال پیش در ساحل "دان" درحد فاصل خط ساحلی شهر" توکه" و "بولون سور مِر" در شمال غرب فرانسه پیش از غروب آفتاب ، معشوق ایرانی خود مختار را سوار بر قایقی کرد و او را به سوی سواحل انگلستان بدرقه کرد. او در آن غروب آنقدر در ساحل ماند تا قایق حامل معشوق در تاریکی افق ناپدید شد. بئاتریس ، سپس سوار اتومبیل خود شده و با دلی پر امید ، اما نگران ، به خانه خود بازگشت.
این زن ۴۴ ساله فرانسوی که تا دو سال پیش صاحب کارت عضویت در حزب افراطی راستگرای فرانسه موسوم به جبهه ملی بوده است ، در سال ۲۰۱۰ میلادی همسر خود را که در پلیس مرزی فرانسه در شهر کاله کار می کرد ، از دست داد و بیوه شد. او گفته که همسرش مردی نژادپرست بود.
زندگی او در یکی از روزهای ماه فوریه سال ۲۰۱۵ به هنگامی که او یک نوجوان مهاجر سودانی را سوار خودرو خود می کند تا این نوجوان را به اردوگاه پناهجویان کاله برساند ، دگرگون می شود.
"بئاتریس هوره" داستان این دگرگونی و عشق خود با یک پناهجوی ایرانی به نام "مختار" را در کتابی با عنوان "کاله ، عشق من" به رشته تحریر کشیده است.
در این کتاب ، بئاتریس می‌گوید که شوهرش قبل از مرگ در سال ۲۰۱۰ ، یکی از افسرانی بود که به کاله گسیل شده بود تا مانع از ورود مهاجران به تونل کانال مانش و بندر قایق‌ها برای رسیدن به بریتانیا شوند. او در این کتاب نوشته که همسرش فردی نژاد پرست بود؛ اما ، وی بر خلاف همسرش ، واقعاً نژادپرست نبوده است. بئاتریس می گوید که در آن هنگام با پسر نوجوان خود و مادرش در فاصله ۲۰ کیلومتری اردوگاه پناهجویان کاله که به "جنگل" معروف شده بود ، زندگی می‌کرد ، ولی هرگز آن اردوگاه بزرگ را که از چادرها و کلبه‌های متعدد بر روی زمینی مملو از زباله در حومه کاله ایجاد شده بود ، ندیده بود.
در یک روز سرد زمستانی در فوریه سال ۲۰۱۵ ، هنگامی که از محل کارش عازم خانه خود بوده ، دل او برای یک نوجوان سودانی که با پای پیاده مسیر طی می کند ، می‌سوزد و قبول می‌کند تا او را سوار خودرو خود کرده و به محل اردوگاه کاله هدایت کند. در این زمان بود که "بئاتریس هوره" برای نخستین بار اردوگاه کاله را مشاهده می کند و می بیند که چه شرایط ناگواری بر آنجا حاکم است.
پس از این رویداد ، رفتن به اردوگاه کاله و آوردن غذا و لباس برای ساکنان آن ، یکی از کارهای مستمر او می شود. در همان هنگام است که "بئاتریس هوره" با مختار که سخنگوی پناهجویان ایرانیآشنا می شود و به تدریج دل به او می بندد.
مختار ، این پناهجوی ۳۴ ساله ایرانی ، پیش تر در ایران معلم بوده و به لحاظ تغییر مذهب و گرویدن به آئین مسیحیت ، ناگزیربه ترک ایران شده و برای پناهندگی خود را به اروپا رسانیده بود.
خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد: پس از آنکه مختار به همراه دو پناهجوی ایرانی دیگر و با کمک "بئاتریس هوره" دل به دریا می زنند و راه انگلستان را در دریای مانش پیش می گیرند ، قایق کوچک آنان در نزدیکی سواحل انگلستان دچار سانجه می شود ، ولی آنان توسط نیروهای امداد گارد ساحلی بریتانیا نجات داده می شوند.
پس از رسیدن به خاک بریتانیا ، مختار به خوابگاهی در شمال بریتانیا انتقال داده می شود. با تقاضای پناهندگی او از سوی دولت بریتانیا موافقت می شود. به گفته برخی از شاهدان ، طی این مدت "بئاتریس هوره" چندین بار برای دیدار معشوق خود ، مختار ، به بریتانیا سفر کرده است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»


EOF