جستجو:کلیدواژه=دودمان

تاریخ ایران: کیا افراسیاب چلاوی که بود؟ ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ تاریخ
*** نقشۀ چلاویان تبرستان کیا افراسیاب چُلاوی سیاست‌مدار، شاعر، سپهسالار و فرمانروای طبرستانی از خاندان چلاویان بود. افراسیاب در ابتدا توسط حسن دوم، حا...ادامه مطلب»

چرا فردوسی و شاهنامه ی او در جهان بی همتاست ؟ ...
shahnamehpajohan.ir ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ هنر
مرتضی ثاقب فر چکیده : انگیزه در نوشتن این جستار (مقاله) اظهار نظری است که در نشستی ، از دو زبان شناس گرامی ایرانی شنیدم که این سخن را که « فردوسی آفری...ادامه مطلب»

آرامگاه لطفعلی‌خان زند در آستانه ویرانی ...
kayhan.london ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ تاریخ
آزاده کریمی- اگرچه بیش از دو ماه از تخریب آرامگاه لطفعلی‌خان زند در امامزاده زید تهران می‌گذرد ولی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جز وعد...ادامه مطلب»

داستانی از بخشندگی کوروش ...
shikool.com ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ تاریخ
روزی که کوروش وارد شهر صور شد یکی از برجسته ترین کمانداران سرزمین فینیقیه (که صور از شهرهای آن بود) تصمیم گرفت که کوروش را به قتل برساند. آن مرد به اس...ادامه مطلب»

نژادپرستي بيگانگان در برابر نژادستيزي ايرانيان ...
amordadnews.com ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ تاریخ
چندی است که بررسی تبار ایرانیان ارزشمند شده است. در كنار آن،‌ بمباران اين موضوع در ذهن ايرانيان كه بحث از نژاد يك ملت، بي‌معنا،‌ غير اخلاقي و از مد اف...ادامه مطلب»

سنگ‌نگارۀ سرپل ذهاب، نماد سُستی باستان‌شناس ایرانی! - ایران آینده...
irane-ayandeh.blogsky.com ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ تاریخ
سورنا فیروزی سلسله مقالات تاریخ ماد کهن و دودمان آسووا - 2 https://www.balatarin.com/permlink/2015/4/18/3848105 انوبانی‌نی یکی از فرمانروایانی است که ...ادامه مطلب»

آقا رضا خان عکاسباشی اقبال‌السلطنه: نخستین عکاس حرفه‌ای ایرانی...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۳/۰۷/۰۴ مردم
آقا رضا خان اقبال‌السلطنه(متولد ۱۲۵۹ قمری) ملقب به آجودان مخصوص و عکاس‌باشی، نخستین عکاس حرفه‌ای ایرانی بود. پدربزرگش یهودی و اهل اصفهان بود و پدرش (...ادامه مطلب»

قسم هایی که قلب را تاریک می کنند ...
tebyan.net ۱۳۹۳/۰۱/۲۳ فرهنگ
معنای سوگند خوردن بسیار در هر امر مهم و غیر مهم این است که سوگند خورنده احترامى براى خدای عز و جل قائل نیست و نام خدا را لقلقه لسان کرده است. از جمله...ادامه مطلب»

افکارنيوز - آلبوم تصاویر فوزیه؛ اولین زن شاه - تصاوير کوچک وی روز گذشت...
afkarnews.ir ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ اخبار
روز گذشته "فوزیه"، نخستین همسر محمدرضا شاه پهلوی در سن ۹۱ سالگی در شهر اسکندریه مصر درگذشت. فوزیه که در مصر با عنوان "شاهدخت فوزیه" شهرت داشت، نخستین ...ادامه مطلب»

سازمان آزادگان، ناوچه ایرانی تبرزین را به فرانسه تحویل داد ...
1host2u.com ۱۳۶۰/۰۵/۲۹ تاریخ
سازمان آزادگان گروه سلطنت‌طلب ایرانی و خواهان بازگردانی دودمان پهلوی به قدرت در پی انقلاب ۱۳۵۷ ایران بود. این گروه که برجسته‌ترین گروه «سلطنت مشروطه خ...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF