جستجو:کلیدواژه=شاهنشاه

رازهای آرامگاه کوروش بزرگ / پیکر بنیانگذار هخامنشی کجاست؟ (فیلم)...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ تاریخ
نظریه‌های مختلفی درباره آرامگاه کوروش و جایگاه پیکر او وجود دارد. آن‌ها را با هم مرور کنیم. عصر ایران؛ محسن ظهوری - شبیه یک خانه است؛ خانه‌ای بر فر...ادامه مطلب»

شیر و خورشید چیست؟ ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ تاریخ
شیر و خورشید نشانی است که تا پیش از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ نماد ملی ایران بود. این نشان آمیزه‌ای از فرهنگ‌های کهن میان‌رودان، ایران، تازی، ترک، یهود...ادامه مطلب»

آرامگاه کوروش بزرگ بنایی بی‌ زرق و برق ولی محبوب...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ تاریخ
آرامگاه کوروش بزرگ که مقبره کوروش دوم هخامنشی ملقب به کوروش بزرگ یا کوروش کبیر است، بنایی است بی‌پیرایه با معماری منحصربه‌فرد، که در فاصله حدود یک کیل...ادامه مطلب»

بزرگداشت 7 آبان روز کوروش کبیر+ دانلود کلیپ موزیک ویدیو...
beytoote.com ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ تاریخ
آبان روز کوروش کبیر ***مراسم مردمی بزرگداشت روز کوروش بزرگ در پاسارگاد 7 آبان 1394 کورش نابغه ای بزرگ، انسانی والامنش، صلح طلب و نیک منش بود. کورش ...ادامه مطلب»

تظاهرات در بابلسر: قتل در شهرباني ...
mashreghnews.ir ۱۳۵۷/۰۴/۲۳ تاریخ
سازمان عفو بين‌الملل از ايران گزارشي دريافت کرده مبني بر اينکه در روز 14ژوئن، تعداد 27نفر را در تظاهراتي در بابلسر دستگير کرده‌اند و يک تن از آنها به ...ادامه مطلب»

تکمیل ساخت برج شهیاد ...
1host2u.com ۱۳۵۰/۱۰/۲۴ تاریخ
در سال ۱۳۴۵ خورشیدی طرح یک نمادِ شناسایی ایران میان معماران ایرانی به مسابقه گذاشته شد و در پایان طرح مهندس معمار حسین امانت،[۸][۹][۱۰][۱۱] بیست و چها...ادامه مطلب»

ترور سپهبد ضیاالدین فرسیو...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۱/۱۸ تاریخ
بامداد روز ۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۰ سه تن از چریک‌های فدایی خلق با مسلسل و کوکتل مولوتف به خودروی سپهبد فرسیو یورش بردند و سپهبد را به مسلسل بستند. سپهبد ف...ادامه مطلب»

روزی که مجلس سنای ایران استقلال بحرین را به رسمیت شناخت وقتی محمدرضا ...
webzine.mehrnews.com 18/05/1970 تاریخ
سرزمین بحرین هزاران سال بخشی از خاک ایران بود و همچنان بخش مهمی از مردم آن ایرانی‌الاصل هستند و فرهنگ و زبان و سنت‌های ایرانی و فارسی را می‌توان در م...ادامه مطلب»

ترور نافرجام محمدرضا پهلوی ...
tebyan.net 11/04/1965 تاریخ
عواقب ترور نافرجام محمدرضا پهلوی 21 فروردین و پس از دو ماه کشته شدن حسنعلی منصور (نخست‌وزیر) شاه توسط سرباز مسلمان رضا شمس‌آبادی مورد هدف گلوله قرار م...ادامه مطلب»

دستگیری سلطان خاویار و گزارش‌های هیات ایرانی...
donya-e-eqtesad.com 04/06/1961 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: در خرداد ماه سال 1340 روزنامه اطلاعات از دستگیری منیر‌اعظم‌دولو، مشهور به سلطان خاویار خبر داد. به نوشته این روزنامه «با توجه به ...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF