جستجو:کلیدواژه=پروین اعتصامی

شعر پارسی درباره تکبر و خودبزرگ بینی پروین اعتصامی - بازی زندگی...
ganjoor.net ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ هنر
عدسی وقت پختن، از ماشی روی پیچید و گفت این چه کسی است ماش خندید و گفت غره مشو زانکه چون من فزون و چون تو بسی است هر چه را میپزند، خواهد پخت چه تف...ادامه مطلب»

بیوگرافی ترانه علیدوستی ...
magyad.com ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ مردم
بیوگرافی ترانه علیدوستی در این مطلب مروری بر زندگینامه شخصی و هنری ترانه علیدوستی، یکی از برترین هنر‌مندان ایران، خواهیم داشت. کمتر کسی است که ترانه ع...ادامه مطلب»

آرامگاه لطفعلی‌خان زند در آستانه ویرانی ...
kayhan.london ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ تاریخ
آزاده کریمی- اگرچه بیش از دو ماه از تخریب آرامگاه لطفعلی‌خان زند در امامزاده زید تهران می‌گذرد ولی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جز وعد...ادامه مطلب»

قطعه (شعر): کمال هم‌نشین درمن اثر کرد وگرنه، من همان خاکم که هستم ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ زندگی سبز
شعر پارسی قِطعه مجموعهٔ ابیاتی را گویند که بر یک وزن و قافیه باشد، و از آغاز تا انجام همگی به یکدیگر مربوط بوده، پیرامون یک قصّهٔ شیرین، یک موضوع اخ...ادامه مطلب»

شعر پارسی: مثنوی "گره گشای" پروین اعتصامی ...
1host2u.com ۱۳۹۲/۱۰/۱۹ هنر
مثنوی "گره گشای" پروین اعتصامی یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین اشعار ادبیات فارسی است: پیرمردی، مفلس و برگشته بخت روزگاری داشت ناهموار و سخت هم پسر، ...ادامه مطلب»

بمباران مدرسه‌های ایران توسط عراق ...
en.wikipedia.org ۱۳۶۲/۰۸/۰۴ تاریخ
بمباران مدرسه‌های ایران توسط عراق بخشی از جنگ شهرها در جریان جنگ ایران و عراق می‌باشد که ۱۳۶۲ مدرسه ایرانی مورد بمباران نیروی هوایی عراق قرار گرفت. بر...ادامه مطلب»

میتینگ زنان مشروطه‌خواه در تهران ...
donya-e-eqtesad.com 20/01/1907 تاریخ
گروه تاریخ اقتصاد- تاریخ‌نویسان از شركت زنان در شورش‌های مشروطیت ایران و دلیری‌های آنان در راه آزادی، سخن‌ها گفته‌اند. ایوانف، از خاورشناسان روس، در م...ادامه مطلب»


صفحه:


EOF